پرسشنامه سرمایه روانشناختی لوتانز (PCQ) پرسشنامه سرمایه روانشناختی لوتانز (PCQ)

دسته : پرسشنامه

فرمت فایل : word

حجم فایل : 12 KB

تعداد صفحات : 3

بازدیدها : 205

برچسبها : پرسشنامه سرمایه روانشناختی

مبلغ : 3000 تومان

خرید این فایل

پرسشنامه سرمایه روانشناختی لوتانز (PCQ)

دانلود پرسشنامه سرمایه روانشناختی (PCQ) لوتانز 2007 - آزمون سنجش سرمایه روانی

آزمونی که جهت سنجش و ارزیابی سرمایه روانی استفاده میشود پرسشنامه سرمایه روانشناختی لوتانز می باشد در ادامه به معرفی کامل پرسشنامه pcq پرداخته میشود.

تعداد گویه ها : 24
تعداد مولفه : 4 (امید، تاب آوری، خوش بینی و خودکارآمدی)
روایی و پایایی :دارد
نحوه نمره گذاری : دارد
منبع :دارد
نوع فایل : ورد wordوقابل ویرایش
تعداد صفحات : 3 صفحه

پرسشنامه سرمایه روانشناختی (PCQ)لوتانز 2007

برای سنجش سرمایه روانی از پرسشنامه سرمایه روانشناختی PCQ استفاده می شود. این پرسشنامه از مقادیر استاندار شده که به طور وسیعی برای ساختارهایی که امید، تاب آوری، خوش بینی و خودکارآمدی را می سنجند مورد استفاده قرار گرفته است و قابلیت اعتبار و پایایی این خرده مقیاس ها نیز اثبات شده است. این پرسشنامه شامل 24 سوال است که هر خرده مقیاس شامل 6 گویه است و آزمودنی به هر گونه در مقیاس 6 درجه ای (کاملاً مخالفم تا کاملاً موافقم) لیکرت پاسخ می دهد.

برای به دست آوردن نمره سرمایه روانی ابتدا نمره هر خرده مقیاس به صورت جداگانه بدست آمد و سپس مجموع آن ها به عنوان نمره کل سرمایه روانشناختی محسوب شد. نتایج تحلیل عاملی تأییدی حاکی از این بود که این آزمون دارای عوامل و سازه های مورد نظر سازندگان آزمون است. در حقیقت نتایج تحلیل عاملی روایی سازه آزمون را تایید کردند. مدل شش عاملی به رازش بهتری با داده ها داشته و با مدل نظری هم هماهنگی بیشتری دارد. نسبت خی دو این آزمون برابر با 6/24 است و آماره های CFI، RMSEA در این مدل به ترتیب 97/0 و 08/0 هستند...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید